Kategorie
Promocje

Szkic do dziejów pierwszego Gimnazjum w Katowicach

28,00 zł

ISBN/ISSN: 978-83-87727-13-0
Wysyłka:48 godzin
Waga:0.40 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Szkic do dziejów pierwszego Gimnazjum w Katowicach

J. Lipońska-Sajdak, M. Musioł, U. Rzewiczok

Muzeum Historii Katowic, Katowice 2011, 124 stron, okładka twarda


Książka składa się z dwóch jubileuszowych tekstów ukazujących historię pierwszego katowickiego gimnazjum. Przetłumaczone z języka niemieckiego opracowanie Ernsta Müllera „Pierwsze 25 lat Gimnazjum Miejskiego w Katowicach” („Die ersten 25 Jahre des städtischen Gymnasiums zu Kattowitz”) zostało przygotowane na 25-lecie istnienia szkoły i wydane w roku 1897 jako „Załącznik do XXVI sprawozdania rocznego Gimnazjum Miejskiego w Katowicach”. Zawarte w nim informacje dotyczą początków działalności w latach 1871-1896.
Drugi tekst zawiera obszerne fragmenty publikacji Franciszka Dłużniewskiego „Zarys historii Gimnazjum Państwowego w Katowicach”, która została załączona do „Sprawozdania Dyrekcji Państwowego Gimnazjum i Liceum za rok szkolny 1937/1938” z okazji 15-lecia polskiego gimnazjum. Zaprezentowane są tam dzieje szkolnictwa w Katowicach, ze szczególnym uwzględnieniem historii polskiego gimnazjum w latach 1922-1938. Wydawnictwo uzupełnia też losy szkoły w okresie 1896-1922.
Celem publikacji Muzeum Historii Katowic jest kontekstowe przedstawienie przetłumaczonego niemieckiego tekstu polskiemu Czytelnikowi a także dostarczenie naukowcom (historykom) ciekawego materiału źródłowego do ewentualnych dalszych badań. Czytelnicy zapoznając się z tekstami i ilustracjami powinni otrzymać merytoryczne, interesujące i na ile to możliwe pozbawione błędów informacje.

Opis wydawcy

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Koszyk
...jest pusty

Polecamy
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera, a będziesz informowany o aktualnych nowościach i promocjach


Allegro
Zobacz nasze aukcje
silesiaca.pl jest oficjalnym partnerem
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.