Kategorie
Promocje

Nasze ograny, nasi organiści. Szkice o muzyce kościelnej w parafii św. Wawrzyńca w Zabrzu

20,00 zł

ISBN/ISSN: 978-83-936911-7-3
Wysyłka:48 godzin
Waga:0.25 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Nasze organy, nasi organiści.

Szkice o muzyce kościelnej w parafii św. Wawrzyńca
w Zabrzu Mikulczycach

Piotr Kunce

Fundacja Organo Pleno, Wydawnictwo ILLUSTRIS, Zabrze 2014, 88 stron, okładka miękka lakierowana


Pozycja ta to ponad 90 stron historii parafii opartych o bardzo bogaty materiał źródłowy dotyczący organów, organistów, kompozytorów i chórzystów, którzy związani są z dziejami jednej z najstarszych zabrzańskich parafii. Książka zawiera wiele niepublikowanych do tej pory informacji i zdjęć, a także materiałów źródłowych i dokumentów. W pięknym, neogotyckim kościele w Mikulczycach znajdują się jedne z piękniejszych organów, w dodatku o niezwykle ciekawej historii.

Środki uzyskane ze sprzedaży publikacji przeznaczone zostaną na rzecz Fundacji ORGANO PLENO pozyskującej fundusze na remont zabytkowych organów C. Berschdorfa z Mikulczyc.

Od setek lat Kościół uważa organy za własny instrument liturgiczny i – zgodnie z wielowiekową tradycją – przede wszystkim organom daje prawo aktywnego współtworzenia oprawy obrzędów liturgicznych. W powszechnym odczuciu wiernych, zwłaszcza na Śląsku, liturgia sprawowana bez muzyki organowej jest jakby niepełna. Dlatego na ogół ambicją każdej wspólnoty parafialnej jest posiadanie takiego instrumentu oraz troska o jego dobry stan techniczny. Tak było w dawniejszych czasach, jest tak i obecnie, a dzieje parafii św. Wawrzyńca w Zabrzu Mikulczycach są tego świadectwem.

Fragment wstępu

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Zobacz także:
Kościół św. Wawrzyńca w Mikulczycach

Kościół św. Wawrzyńca w Mikulczycach

4,20 zł

Nasze Mikulczyce

Nasze Mikulczyce

85,00 zł

Koszyk
...jest pusty

Polecamy
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera, a będziesz informowany o aktualnych nowościach i promocjach


Allegro
Zobacz nasze aukcje
silesiaca.pl jest oficjalnym partnerem
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.